Aktivace Microsoft Office 2021

Návod na aktivaci licenčního klíče, obecné informace

Na webu www.office.com/setup se přihlašte k vašemu Microsoft účtu. Pokud účet nemáte, vytvořte si ho (tato varianta vám bude na stránce nabídnuta). Dále postupujte podle pokynů na obrazovce.

Klíč bude přidružen k Vašemu Microsoft účtu a tedy licence je funkční i po reinstalování operačního systému, či přechodu na jiné zařízení. Přesto, licenci lze aktivně používat pouze na jednom zařízení na platformě Windows/MAC, podle toho, pro jakou platformu jste produkt zakoupili.

Microsoft umožňuje mít aktivovaných až 25 licencí řady Microsoft Office 2021 na jednom Microsoft účtu.

Pokud chcete odpárovat licenci z jednoho počítače, pro přenos na jiné zařízení, Microsoft doporučuje odinstalovat balík Office z počítače, aby došlo k "odpárování licence", aby následně mohla být přidružena na novou instalaci.


Návod na instalaci kancelářského balíku Office 2021

Po přidružení licenčního klíče k vašemu účtu dle předchozího kroku navštivte stránku https://account.microsoft.com/services/

Produkt zde bude uveden jako zakoupený a po pravé straně bude nabídka k instalaci. (níže ilustrační příklad jednoho z produktů řady Office 2021)Po instalaci otevřete některý z programů Office. Po spuštění programu budete požádáni o přihlášení k účtu Microsoft. Přihlašte se stejným účtem, ke kterému jste přidružili váš licenční klíč, čímž dojde k spárování vašeho Microsoft účtu s vaším počítačem.

Příručky k jednotlivým programům kancelářského balíku Office (kliknutím otevřete)