Jak nakupovat?

Co jsou to elektronické licence?

Jde o licence doručované elektronicky - v tomto případě na email, který zadáte při tvorbě objednávky. Tím se liší od krabicových verzí, kde je produkt zaslán poštou.

Výhodou elektronické licence je možnost doručení už do 10 minut po zaplacení (více v sekci Doprava a platba), současně neplatíte za poštovné. Elektronické licence se od krabicových verzí produktů nijak neliší. Krabicové verze programů v dnešní době obvykle už neobsahují disk, obsahují pouze produktovou kartu s licenčním kódem a návodem pro aktivaci. Produkt je ke stažení z internetu, z oficiálního webu výrobce.

 

Jak probíhá nákup elektronických licencí?

Uplně stejně jako nákup fyzických produktů, s tím rozdílem, že doručení je na email, který zadáte při tvorbě objednávky, jako jeden z vašich fakturačních údajů. Elektronické produkty jsou předem napárované na způsob dopravy "digitální doručení".

 

Mohu v jedné objednávce nakoupit elektronické i krabicové produkty?

Ano. V tomto případě ovšem nelze využít platby na dobírku. Chcete-li platit krabicový produkt na dobírku, vytvořte si dvě samostatné objednávky.

 

Jak aktivuji zakoupenou licenci?

S každým produktem obdržíte jednoduchý návod, jak produkt aktivovat. V návodu najdete odkaz na stránky výrobce, kde si lze stáhnout instalační program produktu a postup pro aktivaci licence.

 

Dostanu od vás technickou podporu v případě problémů s produktem?

Pochopitelně ano. Při problémech s instalací či aktivací klíče nabízim podporu pomocí zpráv (text chat vpravo dole), telefonicky, či skrze sdílení obrazovky. Nemáte-li neomezený mobilní tarif, mohu vám zavolat, abyste zbytečně neutráceli za kredit. V případě technických problémů s programy samotnými vás násměruji na technickou podporu výrobce pro zákazníky.

 

Lze po nákupu odstoupit od koupi elektronické licence?

Zákon o 14 denní lhůtě na odstoupení od smlouvy se nevztahuje na dodání online digitálního obsahu (=elektronické licence), který byl dodán s předchozím souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy, a spotřebitel byl před uzavřením smlouvy seznámen s informací, že v tomto případě nemá právo na odstoupení od smlouvy. Jednodušeji řečeno, po nákupu elektronické licence nelze uplatnit nárok na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od nákupu. Nezávisle na platné legislativě umožňuji v případech, jako je např. zakoupení špatného produktu, odstoupení od kupní smlouvy, pokud licence ještě nebyla aktivována.