Jak aktivovat produkty?

Jak aktivovat vaší licenci?

Aktivace Microsoft 365 Business Standard

Pro aktivaci licence je potřeba firemní účet Microsoft. Ten lze vytvořit zdarma skrze odkaz níže. Je nutné si vytvořit účet skrze daný odkaz, licenci nelze aktivovat na osobním účtu Microsoft.

Na rozdíl od osobních účtů Microsoft, firemní účet Microsoft umožňuje v rozhraní https://admin.microsoft.com vytvářet uživatele organizace a přidružovat jim předplatné produktů dle potřeby.

Produkt Microsoft 365 Business Standard lze aktivovat licenčním klíčem (elektronická licence nebo krabicová verze), nebo zakoupený v rozhraní Microsoft (cena cca 140€/rok), nebo přes CSP partnera. Pokud máte aktivní předplatné zakoupené přes Microsoft, nebo přes CSP partnera, licence se chová jako nové nezávislé předplatné. Nelze ho tedy využít k prodloužení existujícího předplatného CSP, nebo přímo od Microsoftu. Pokud přecházíte na aktivaci licenčním klíčem, aktivujte produkt den před vypršením původní licence a přidružte nové předplatné k danému uživateli.

 

1. Na PC nebo Macu přejděte na https://microsoft365.com/setupbusiness

2. Zadejte 25místný kód, který najdete při koupi elektronické licence v doručeném e-mailu, v případě koupě krabicové verze jej najdete na zadní straně produktové karty.

3. Vytvořte si nový účet, nebo se přihlašte pomocí firemního účtu (jméno@vašespolečnost.onmicrosoft.com). Zapište si údaje k účtu, abyste mohli používat Microsoft 365 na všech svých zařízeních a účet kdykoliv spravovat.

4. Pokud aktivujete první předplatné Microsoft 365 Business Standard, budete následně požádáni o vytvoření uživatele, kterému bude licence přiřazena.

Pokud aktivujete licenční klíč a už máte aktivní předplatné Microsoft 365 Business Standard, bude vám nabídnuto prodloužit dané předplatné, nebo vytvořit nové předplatné.

V případě volby vytvoření nového předplatného dojde k rozložení doby předplatného mezi 2 licence, které lze mít přidružené ke dvoum uživatelům. Takto lze buď prodlužovat libovolný počet aktuálně existujících licencí, nebo vytvářet nové licence.

 

Příklad:

Mám jednoho uživatele s aktivním předplatným na 30 dnů. Aktivuji nový licenční klíč.

Na webu mi bude nabídnuto:

1) Prodloužit stávající licenci o 365 dnů. Po zvolení této volby bude mít daná licence 30+365 = 395 dnů.

2) Vytvořit nové předplatné. Po zvolení této varianty dojde k vynásobení počtu všech licencí x počtem zbývajících dnů všech licencí + 365 (doba nové licence)/počet uživatelů.

Jelikož jsme měli pouze 1 uživatele s 30 denním předplatným - (1x30+365)/2 = 395/2 = 177,5. Dostaneme 2 licence s dobou předplatného 178 dní. Ty lze následně přiřadit dvěma uživatelům.

Nápovědu k těmto krokům najdete na https://aka.ms/smbsetup

 

Správa předplatného

1. Přejděte na https://admin.microsoft.com a:

Nainstalujte si software na další zařízení.

Spravujte své předplatné.

Přidávejte, upravujte nebo odebírejte uživatelské účty.

Obnovujte hesla.

2. Další nápovědu a informace najdete na https://aka.ms/exploresmb

 

 

Jak aktivovat produkty AVG

Návod na aktivaci produktů AVG

  1. Pokud už máte vytvořený účet AVG a nainstalovaný vámi zakoupený program, v programu rozklikněte sekci "Nabídka" > "Zadat aktivační kód". Zadejte kód a potvrďte.
  2. V případě, že ještě nemáte vytvořený účet AVG navštivte stránku https://www.avg.com/cs-cz/activation , zadejte licenční klíč a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Detailnější návod najdete na webu AVG (po rozkliknutí)

Jak aktivovat produkty BitDefender

Návod na aktivaci produktů BitDefender

1. Vytvořte si svůj Bitdefender účet na https://central.bitdefender.com/home

            Pokud se vám webová stránka spustí v angličtině, dole na stránce je ikonka USA vlajky, klikněte na ní a vyberte českou, změní se jazyk stránky na český.

            Pokud již Bitdefender Central učet máte, přihlaste se.

2. Na panelu vlevo zvolte "Moje předplatné"

3. Klikněte na tlačítko Aktivovat licenční klíč

4. Do odpovídajícího pole zadejte svůj aktivační kod a potvrďte "Aktivovat".

5. Pokud máte již existující předplatné, bude vám nabídnuto předplatné prodloužit, nebo aktivovat licenci pro nové zařízení.

6. Následně na panelu vlevo klikněte na Moje zařízení a zvolte instalaci vámi zakoupeného programu od Bitdefenderu.

7. Program stáhnete do počítače, spustíte (pokud po vás bude vyžadován přístup správce, jednoduše na soubor klikněte pravým tlačítkem a klikněte na "Spustit jako správce") a nainstalujte ho dle pokynů na obrazovce.

Podrobnější návod na aktivaci a instalaci naleznete na www.bitdef.cz/bitdefender-pro-domacnosti-faq

Jak aktivovat F-Secure

Jak aktivovat produkty F-secure?

 

Návod na aktivaci licencí F-Secure

1.      Pro uplatnění klíče se přihlašte k vašemu účtu My F-secure. Nemáte-li účet My F-secure, navštivte stránku https://www.f-secure.com/en/home/login

2.      Vytvořte si nový účet F-secure kliknutím na „Create new account“

3.      Zadejte vaše jméno, příjmení, email, přihlašovací heslo a klikněte na „Accept and create account“.

4.      Zobrazí se vám obrazovka "Welcome to My F-Secure". Potvrďte jí kliknutím na „Continue to installation“

5.      Dole na stránce si přepněte region na „Česká republika“, tím se vám změní i jazyk stránky z anglického na český.

6.      Nahoře klikněte na REGISTRACE, následně na stránce klikněte na „SPRÁVA REGISTRACÍ“ > Chci > Zadat kód registrace, zadejte kód a potvrďte

7.      Klikněte na PŘIDAT ZAŘÍZENÍ a proveďte instalaci vámi zakoupeného produktu podle pokynů na obrazovce.

 

Současně vám během registrace přijdou na mail informační emaily o vytvoření My F-secure účtu a možnost aktivace kontroly, jestli se vámi zaregistrovaný email neobjevil na seznamu napadených emailových adres. Potvrzení aktivace My F-Secure je povinná, aktivace kontroly emailu je volitelná. Doporučuji však schválit obojí.

 

Veškerou dokumentaci k produktům najdete na stránce: 

https://help.f-secure.com/home-products.html#lang=cs

Aktivace Xbox produktů

Návod na aktivaci licenčního klíče v konzoli Xbox S/X, Xbox One

Aktivace Microsoft Office 2021

Návod na aktivaci licenčního klíče, obecné informace

Na webu www.office.com/setup se přihlašte k vašemu Microsoft účtu. Pokud účet nemáte, vytvořte si ho (tato varianta vám bude na stránce nabídnuta). Dále postupujte podle pokynů na obrazovce.

Klíč bude přidružen k Vašemu Microsoft účtu a tedy licence je funkční i po reinstalování operačního systému, či přechodu na jiné zařízení. Přesto, licenci lze aktivně používat pouze na jednom zařízení na platformě Windows/MAC, podle toho, pro jakou platformu jste produkt zakoupili.

Microsoft umožňuje mít aktivovaných až 25 licencí řady Microsoft Office 2021 na jednom Microsoft účtu.

Pokud chcete odpárovat licenci z jednoho počítače, pro přenos na jiné zařízení, Microsoft doporučuje odinstalovat balík Office z počítače, aby došlo k "odpárování licence", aby následně mohla být přidružena na novou instalaci.


Návod na instalaci kancelářského balíku Office 2021

Po přidružení licenčního klíče k vašemu účtu dle předchozího kroku navštivte stránku https://account.microsoft.com/services/

Produkt zde bude uveden jako zakoupený a po pravé straně bude nabídka k instalaci. (níže ilustrační příklad jednoho z produktů řady Office 2021)Po instalaci otevřete některý z programů Office. Po spuštění programu budete požádáni o přihlášení k účtu Microsoft. Přihlašte se stejným účtem, ke kterému jste přidružili váš licenční klíč, čímž dojde k spárování vašeho Microsoft účtu s vaším počítačem.

Příručky k jednotlivým programům kancelářského balíku Office (kliknutím otevřete)

Aktivace Microsoft 365 pro jednotlivce/pro rodiny

Návod na aktivaci licenčního klíče

Licenčním klíčem můžete aktivovat nové předplatné i prodloužit to stávající. Lze mít aktivované předplatné až na 5 let dopředu.

Pokud aktivujete předplatné před vypršením platnosti toho původního, dojde k jeho prodloužení o 1 rok ode dne jeho konce. Není tedy nutné čekat na vypršení stávajícího předplatného.

Na webu www.office.com/setup se přihlašte k vašemu Microsoft účtu. Pokud účet nemáte, vytvořte si ho (tato varianta vám bude na stránce nabídnuta). Dále postupujte podle pokynů na obrazovce.

 

Návod na instalaci kancelářského balíku Office 2021 na PC/MAC

Po přidružení licenčního klíče k vašemu Microsoft účtu jděte na stránku
https://account.microsoft.com/services/

Tam zvolte

"Nainstalujte si na počítač PC nebo Mac prémiové aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint a další) a postupujte podle pokynů na obrazovce."

Příklad instalace Microsoft 365 family

Jak nainstalovat produkt Microsoft 365 family-personal

 

Návod na instalaci Office 2021 pro Android, iPad, iPhone (kliknutím otevřete)

Příručky k jednotlivým programům kancelářského balíkům Office (kliknutím otevřete)